Mintys - žodžiai - rezultatas?

3. Sąrašo viršuje nubrauk žodį 𝒑𝒓𝒊𝒗𝒂𝒍𝒂𝒖 ir pakeisk 𝒈𝒂𝒍𝒊𝒖. Tuomet toks sąrašas suskamba visai kitaip. Po kiekvieno teiginio galima paklausti savęs, kodėl to nedarau? Dažnai žmogus save niekino metų metus už tai, ko daryti apskritai nenorėjo.

Arba smerkė save už neatliktus darbus, kuriuos išties primetė kiti. Suvokus tai galima šį darbą tiesiog išbraukti iš sąrašo. Pamąstyk kokius dar punktus būtų galima išbraukti? Kiek metų būna žmogus dirba nemėgstamą darbą vien dėl to, kad tokią ateitį norėjo matyti tėvai. Kiek kartų patys jautėtės nevisaverčiai, kitiems sakydami, esą “privalote”: tapti protingesni, turtingesni ar kūrybingesni…Autorės nuomone žodis PRIVALAU yra vienas žalingiausių žodžių mūsų kalboje. Kiekvieną kartą tariant privalau, atsiranda prievolės jausmas. Mums reikia daugiau pasirinkimo laisvės. Todėl reikėtų išbraukti žodį 𝐏𝐑𝐈𝐕𝐀𝐋𝐀𝐔 iš žodyno ir pakeistų jį 𝐆𝐀𝐋𝐈𝐔. Pastrasis palieka mums laisvę rinkis ir nepasmerkia.

Pokalbių gidas

Pokalbiu gidas nauji metai privalau galiu noriu
Pokalbiu gidas nauji metai privalau galiu noriu

Ar ir tu nesureikšmindavai žodžių, kuriuos sakai, manydamas, kad tai tik žodžiai? Daugeliui gerai žinoma knygų autorė Louise L. Hay teigia, kad būtent mintys ir žodžiai sukuria mūsų ateities išgyvenimus. Todėl kartais norai netampa realybe, nes tai ko norime ir tą ką sakome nesutampa. Nuo ko pradėti pokyčius?

Dalinamės autorės siūlomu pratimu, kuris leis tau patyrinėti savo įsitikinumus ir padės pradėti stebėti tai ką sakai. Dabar puikus metas atsigręžti į vidinius dalykus, kad vyktų ir išoriniai pokyčiai! Po šio pratimo galima pereiti su visai kitokia kokybe prie naujų metų norų ir tikslų rašymo.

1. Lapo viršuje užrašyk “Aš privalau” ir surašyk visus dalykus, kuriuos manai privalai daryti gyvenime.

2. Surašius viską prie kiekvieno teiginio prirašyk - “Kodėl privalau?" Atsakymai parodo, kas trukdo tau skleistis kaip asmenybei, kokie įsitikinimai riboja.